Om oss

Svea Apartment brinner för att hyra lägenheter!

Det ska vara lätt att jobba i andra städer utan att behöva leva ur en resväska. Svea Apartment finns till för att hjälpa så många som möjligt att få en hemtrevlig vistelse vid tillfällen i livet då man behöver befinna sig i en annan stad eller annat land.

Vi grundades 2018 och har sedan dess arbetat med företagslägenheter, studentboenden och dygnsuthyrning Våra lägenheter hittar ni i Göteborg, Mölndal, Borås Trollhättan och Stockholm.

Vi jobbar hela tiden med vår egen utveckling och söker kontinuerligt efter möjligheter att bredda vårt utbud av lägenheter till flera nya platser i Sverige.

renting apartments
Wissam Chaabi – VD

wissam@sveaapartment.com

Caroline Teiler – Ekonomichef

caroline@sveaapartment.com

Henny Oldenstam – Uthyrningschef Göteborg

info@sveaapartment.com

Hagar Rhenzour – Uthyrningschef Stockholm

hagar@sveaapartment.com

Anneli B Jonsson –
Kundansvarig, Trollhättan

anneli@sveaapartment.com

Rocky Mutto – Service

service@sveaapartment.com

Henos Araya – Uthyrningsansvarig

andrahand@sveaapartment.com

Nora Oum’Hamed –Uthyrningschef Stockholm
nora@sveaapartment.com